Чоловіча Nоша | Виставка традиційного чоловічого вбрання (31.05 - 08.07.2018)

Вперше в українському музейному просторі буде представлена виставка традиційного українського чоловічого вбрання кінця ХІХ — середини ХХ століття — «Чоловіча Nоша». Це спільний проект Музею Івана Гончара та колекціонерів Ігоря Турейського і Максима Очкура.Дотепер основна увага приділялася показу і дослідженню народного жіночого вбрання. Нинішня ж виставка має стати поштовхом до глибшого дослідження чоловічого одягу як важливої складової традиційної культури українців. Вона покликана ознайомити глядачів із особливостями, різноманітністю й естетикою чоловічого вбрання, а також крізь призму одягу відобразити життєве коло чоловіка
Від народження й до смерті людину супроводжує вбрання. У традиційному соціумі одяг був тісно пов'язаний із становленням людини як особистості. Водночас традиційне чоловіче вбрання демонструє різноманіття народного костюма, естетику й світогляд наших предків. 

Експозиція виставки – це життєвий цикл чоловіка у взаємозв’язку з одягом, зміною його елементів або вигляду. У музейному просторі буде представлено традиційну ношу хлопчиків і підлітків, парубків і наречених, зрілих чоловіків і чоловіків похилого віку. Історія чоловічої ноші доповнюватиметься речами побуту, які виокреслюють світ дитинства, юності, зрілості і старості, а також унікальними давніми світлинами з мистецького історико-етнографічного альбому Івана Гончара «Україна та Українці». 

Під час відкриття проекту буде презентовано мистецький каталог виставки «Чоловіча Nоша», проілюстрований фотографіями деяких речей з виставки, а також словничок із поясненнями народних назв чоловічого одягу.

Ви матимете можливість почути українські народні пісні у виконанні чоловічого фольклорного гурту.

Виставка діятиме до 8 липня 2018 року та передбачає серію інтерактивних екскурсій для дітей, лекцій з вивчення чоловічого одягу та демонстраційних майстер-класів з крою народних взірців чоловічих сорочок та штанів.

Відкриття виставки відбудеться 10 травня о 18:00 в Мистецькій галереї Музею Івана Гончара. Вхід вільний.

Гості вечора: гурт Чорноморці - Chornomortsi


Словник:
Каламайка — різновид тонкої вовняної тканини фабричного виробництва. Каламайкові пояси широко побутували на всій території України.
Ногавиці — штани вузького крою з домотканого полотна, часто декорувалися вибійкою в вузькі смужки сірого, синього або чорного кольорів. (Західне Полісся).
Чумарка — верхній чоловічий одяг із підрізом на талії й зборками, пошитий з фабричного темного сукна. (Середня Наддніпрянщина).


На фото: Друзі і учні Марка Примака. Автор невідомий, б/д. На звороті напис: «Високошановному і щирому лектору нашому Марку Онисимовичу на добру пам’ять від слухачів хліборобських курсів м. Чернігів Історико-етнографічний мистецький альбом І.М.Гончара «Україна і Українці», т.12 – «Чернігівщина»

Отдых в городе Киев

Музей И.М. Гончара, Киев

muzey goncharaМузей был создан на базе частной коллекции И.М. Гончара, в которую вошли уникальные экспонаты. 

Адрес: Киев, ул. Лаврская, 19
  •  
  •  
  •  
  •  

Что? Где? Почем?

 

Отдых на карте

Рейтинг мест отдыха

Саваж (Sauvage)
Саваж (Sauvage) (+583 / -228)
Марани (+549 / -238)
Прованс (+532 / -237)

Мысли по теме цитаты и высказывания

Завтрак у Тиффани

- Я никогда еще не пил шампанское до завтрака. За завтраком - случалось. Но никогда до.